Bodrum’da da oteli olan Aman Resorts grubu lüks marka ödülü aldı.

2011 aralık sonunda Bodrum Göltürkbükü’nde açılan Amanrüya’nın, Karayipler’deki bir diğer zincir oteli Amanyara “World Luxury Association”ın hazırladığı “Dünyanın En Değerli 100 Lüks Markası” listesine girdi

“Dünyanın En Değerli 100 Lüks Markası” listesindeki oteller kategorisine giren Amanyara (huzurlu yer) Karayipler’deki Turks ve Caicos Adaları’ndan birisi olan Providenciales adasında yer alıyor. Aman Resorts yatırımı olan Amanyara adını, Sanskritçe’de ‘huzur’ anlamına gelen ‘aman’ ve bölgenin yerlileri olan Arawak Amerindian’ların dilinde ‘yer’ anlamına gelen ‘yara’dan alıyor.

Türkiye’nin ilk Aman Resorts yatırımı Amanruya ise Bodrum Göltürkbükü’nde Demir Mevkii’nde Aralık ayında açıldı. Kişiye özel hizmet verilen birbiriyle eş toplam 36 adet avlulu ve havuzlu evlerden oluşan Amanrüya’da günlük oda fiyatı 800 euro’dan başlıyor. Oteldeki çalışanların kıyafetini ise Dice Kayek tasarladı.

Otelin yatırımcısı TUYA Turistik Yatırımlar ve İnşaat A.Ş. ve projeye yatırımcı ortak olarak 2010 yılı başında katılan Öztürk Şerefoğlu’nun sahibi oldugu Fibula Mücevher.
Çam ağacı ve zeytinliklerle çevrili Amanruya’nın, özel plajı bulunuyor.

Tesis 50 dönüm arazi içinde, 36 ev, üç katlı kütüphane, yemek pavilyonları, bar, şarap ve puro mahzeni, butik, sanat galerisi ve iki masaj odası (Amanruya’nın Aman Spa’sı 2012 sonunda açılacak) içeriyor.

Amanresorts, Adrian Zecha tarafından kurulmuş. İlk açılan resort Amanpuri (Place of Peace) Tayland, Puket’de yer alıyor. Amanresorts daha sonra Bhutan, Kamboçya, Çin, Fransa, Indonezya, Hindistan, Laos, Montenegro, Morocco, Filipinler, Sri Lanka, Tayland, Türkiye ve Amerika olmak üzere 24 farklı ülkeye yayılmış.
Milliyet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valid XHTML 1.0 Transitional